Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Gün geçmesin ki teknoloji yavaş yavaş her konu da bizleri şaşırtmaya devam edip işlerimizi en kolay seviyeye indirmesin. Geçmişten günümüze kadar bizlere çok büyük sıkıntı yaratan ve bizleri bel ağrılarına, harabeye dönmüş tuvalet ve banyolara, komşuya mahcup olmaya ve dahası bizlere büyük maliyetlere yol açan su kaçağı sıkıntısı günümüzde teknolojinin faydalarından bir tanesidir.

Peki su kaçağı nasıl bulunur ? su kaçağını ve ne derece olduğunu tesisatçıya ihtiyaç duyulmadan birkaç işlem ile anlayabiliriz. Genelikle normalden daha fazla gelen su faturalarından yada alt katta ki komşunun sinirli bir şekilde zilinize basıp, tavan su akıtıyor diye sizi uyardığında anlarsınız. Tabi ki bu sadece ihtimallerden bir tanesidir. Bazı şartlarda su kaçağını kontrol etmeniz için su sayacını kapatmalı ve saatin dönüp dönmediğini kontrol etmelisiniz. Su kaçağının az olması ihtimali için suyunuzun saatinde bulunan rakamları not etmeli bir – iki saat suyu kesik bekletmeli ve bir – iki saatin sonunda saatteki değişmeye bakmanız gerekmekte. Saatinizde ki değişim halinde bir su tesisatçısına bildirmeniz ve gereken müdahalede bulunmanız gerekmektedir. Bu şuan da kullanılabilecek en rahat ve en kolay yöntemlerden biridir. Öncelikle su kaçağı nasıl bulunur? Teknoloji ilerledikçe su kaçağını gidermek için modern su kaçağı tespit cihazları ile yani özel elektromanyetik amfi cihazı, elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı, ve elektro akustik cihaz ile su kaçağının olduğu bölgeyi çok rahat bir şekilde tespit edebiliyor ve bu sayede tuvalet ve banyolarımızı inşaat alanına çevirmeden bu işi kolaylıkla cüzdanımızı çok kullanmadan ve büyük bir çaba sarf etmeden halledebiliyoruz. Cüzdanımızı çok kullanmadan ve büyük bir çaba sarf etmeden Akustik cihazlar, maliyeti ve çabayı en az seviyeye indirdiği gibi bu işi yaparken de en az seviyede zarar bırakıyor. Fayanslarınız harap olmadan görüntü ve şeklini bozmadan bu işi halledebiliyor. Su kaçağı sadece eski zamanlarda yapılmış evlerde değil yeni yapılmış evler de de rastlayacağımız bir sıkıntıdır.

Sıkıntının her yerde görülmesi sebebiyle bu işi bir meslek haline getiren ekiplerde bulunmaktadır. Modern cihazlar ile sizleri zaman ve uğraş kaybından kurtarıp profesyonel bir ekipman ile hassas dinleme aletlerini kullanıp sizleri birçok masraftan kurtarmaya yardımcı olurlar.